Излет наших четвртака у Вршац

У четвртак 7. јуна 2018. реализован је излет ученика четвртог разреда наше школе до Вршца и Делиблатске пешчаре. Ученике су водиле учитељице Весна Андрић и Данијела Траиловић.

По доласку у Вршац, ученици су посетили Вршачку кулу, а након тога кренули пешице у панорамско разгледање града. Посетили су катедралу, а затим Градски музеј у коме су могли да виде најзначајнија дела Паје Јовановића и етнографску поставку музеја. У даљем разгледању, стигли су до централног парка и ту посетили Апотеку на степеницама, као и Природњачки музеј којим су били одушевљени. Такође, ученици су обишли Владичански двор, прву основну школу која и данас ради, Српску православну цркву и кућу у којој је рођен Јован Стерија Поповић, наш чувени књижевник. У ресторану "Стари млин" био је организован ручак. Други део излета био је предвиђен за одлазак у Делиблатску пешчару где је било још мало времена за дружење и слободне активности.

Излет је успешно реализован, а ученици су се вратили у Београд пуни утисака.